Referatai Kursiniai Diplominiai

7-8 klasės trumpas fizikos žinynas
Pagrindiniai tarptautiniai sistemos matavimo vienetai. Kartotiniai vienetai. Ilgio vienetai. Ploto ir tūrio vienetai. Taisyklingos geometrinės formos kūnų ploto apskaičiavimas. Taisyklingos geometrinės formos kūnų tūrio apskaičiavimas. 1ml = 1cm³. Masės vienetai. Laiko vienetai. VII – VIII klasės kurso pagrindiniai fizikiniai dydžiai ir dėsniai.
Fizikos referatas (13 pus.)


Akis - optinė sistema
Lęšiai. Spindulių eiga per lęšį. Akis - regos organas. Lęšis - pagrindinė akies dalis. Vaizdas tinklainėje. Toliaregystė, trumparegystė.
Fizikos referatas (11 pus.)


Albertas Einšteinas
Biografija. Specialioji reliatyvumo teorija. Bendroji reliatyvumo teorija. Viena didžiausių Enšteino svajonių. Stygų teorija.
Fizikos referatas (9 pus.)


Archimedo jėga bei Archimedo dėsnis
Jeigu esate bandę vandenyje pakelti akmenį ar kokį kitą daiktą, turbūt pastebėjote, kad kelti ką nors vandenyje daug lengviau, negu ore. Kodėl taip yra? Jeigu ant spyruoklės pakabinsime kūną, jis tą spyruoklę šiek tiek ištemps. Tačiau jeigu kūną panardinsime į vandenį, kūnas truputį pakils, o spyruoklė susitrauks. Vadinasi, kūną turi veikti aukštyn nukreipta jėga, kuri kelia kūną aukštyn.
Fizikos referatas (21 pus.)


Biomasė energijai gauti
Biomasė yra vienas labiausiai paplitusių ir plačiausiai naudojamų atsinaujinančių energijos šaltinių. Biomasė yra fotosintezės produktas. Kasmet fotosintezės metu augalų stiebuose, šakose ir lapuose sukaupiamas energijos kiekis, keletą kartų didesnis už pasaulio energijos poreikius. Biomasė išsiskiria iš kitų energijos šaltinių tuo, kad tai akumuliuota saulės energija. Medienos pavidalo biomasė yra seniausiai žmonijos naudojamas energijos šaltinis. Tradicinis ir labiausiai paplitęs energijos gamybos iš biomasės būdas yra tiesioginis jos deginimas. Plėtojantis pramonei ir didėjant gamybos apimtims biomasė pamažu buvo išstumta labiau koncentruotų energijos šaltinių -akmens anglių, naftos ir gamtinių dujų. Tačiau jos indėlis energetikoje liko nemažas. Pastaruoju metu iš biomasės pagamintas energijos kiekis pasaulinėje energijos gamyboje sudarė apie 15 procentų. Kai kuriose, ypač mažiau išsivysčiusiose šalyse, biomasės naudojimas energijai gauti yra įspūdingai didelis. Pavyzdžiui, šio dešimtmečio pradžioje Nepale jis sudarė apie 95 proc., Kenijoje - 75 proc., Indijoje - 50 proc., Kinijoje - 33 proc., Egipte ir Maroke - po 20 proc. pagaminamo energijos kiekio. Biomasės, kaip ir kitų atsinaujinančių energijos šaltinių, naudojimo didinimas ypač aktualus pasidarė pastaraisiais dešimtmečiais.
Fizikos referatas (5 pus.)


Branduolinė energetika Lietuvoje
Ignalinos atominė elektrinė. AE skleidžiama radiacija. Branduolinės energijos pozicija Lietuvoje. Ištrauka iš darbo. Ignalinos atominė elektrinė yra šiaurės rytų Lietuvoje netoli sienos su Baltarusija. Banduolinė jėgainė pastatyta ant didžiausio mūsų šalyje Drūkšių ežero kranto. Ignalinos atominė elektrinė veikia kanalinio tipo šiluminių neutronų vandens-grafito branduoliniai reaktoriai RBMK-1500. Toks energinis reaktorius - galingiausias pasaulyje. Šluminė elektrinės vieno bloko galia - 4800 MW, elektrinė galia - 1500MW. Ignalinos AE, kaip ir visose elektrinėse, turinčiose RBMK tipo reaktorius, naudojama vieno kontūro šiluminė schema: į turbinas tiekiamas prisotintas 6,5 Mpa slėgio garas, kuris susidaro tiesog reaktoriuje, verdant per jį pratekančiam lengvajam vandeniui, cirkuliuojančiam uždaru kontūru. Pirmoji elektrinės eilė turi tik du energetinius blokus. Vieno reaktoriaus bloke yra dvi turbinos, kurių galia po 750MW.
Fizikos referatas (20 pus.)


Elektromagnetiniai virpesiai ir bangos
Elektromagnetiniai virpesiai ir bangos. Elektromagnetinių virpesių samprata. Kondensatorius. Virpesių kontūras. Virpesių periodas. Neslopinamųjų elektromagnetinių virpesių gavimas. Diodas. Triodas. Lempinis generatorius. Elektromagnetinių bangų spinduliavimas. Elektromagnetinės bangos. Antena. Radijo ryšys. Radijo siųstuvas. Radijo imtuvas. Televizija. Radiolokacija. Elektroninis vamzdis. Televizijos laidų perdavimas ir priėmimas. Radiolokacija. Elektriniai virpesiai – tai svyravimai kurių dažnis labai didelis. Jie yra ne kas kita, kaip periodiškas arba beveik periodiškas.
Fizikos referatas (22 pus.)


Elektromagnetinių bangų poveikis žmogaus organizmui
Įvadas. Elektromagnetinių bangų poveikis medicinoje. Gydymas kintamais aukšto dažnio laukais. Ultraaukšto dažnio terapija (UAD). Decimetrinių bangų terapija. Mikrobangų terapija. Milimetrinių bangų terapija. Magnetoterapija. Ultragarso terapija. Fototerapija arba gydymas šviesa. Infraraudonieji spinduliai. Ultravioletiniai spinduliai. Lazerio terapija. Regos organas – akis. Elektromagnetinių bangų šaltiniai. Elektromagnetinių bangų poveikis buityje. Mobilieji telefonai - pavojingų elektromagnetinių bangų šaltinis. Radijo bangos. Kompiuterio įtaka vartotojui ir aplinkai. Žmogus kompiuterio aplinkoje. Kompiuterio įtaka sveikatai. Televizoriaus "nauda". Biologinis elektromagnetinių laukų poveikis. Kaip žmogų veikia elektromagnetiniai laukai? Elektromagnetinės spinduliuotės šiluminis poveikis. Silpnos elektromagnetinės spinduliuotės poveikis. Literatūra. Mokslininkai tebetiria, kokį poveikį žmogaus, ypač vaiko, sveikatai daro elektromagnetinės bangos. Tačiau negalime laukti, kol viskas pagaliau išaiškės. Pasirodžius, kad poveikis didesnis, nei tikėtasi, laiko rato nepasuksi atgal ir sveikatos vaikui nesugrąžinsite. Tad geriau pasisaugoti”, - sako habilituotas medicinos daktaras, pasakojantis, kaip apsaugoti vaiką nuo įvairių buities prietaisų poveikio sveikatai (13).
Fizikos referatas (20 pus.)


Elektros energetika Lietuvoje
PAGRINDINIAI EKONOMIKOS RODIKLIAI. ELEKTROS ENERGETIKA. Ištrauka iš darbo. Lietuvos nuosavi energijos ištekliai yra gana nedideli. Perėjus prie rinkos ekonomikos, padidėjo valstybės priklausomybė nuo importuojamo kuro, o gyventojai savo kailiu pajuto išaugusių energijos kainų "dantis". Tai privertė keisti požiūrį į energijos gamybą ir naudojimą. Energijos išteklių taupymas ir racionalus energijos vartojimas yra vienu iš prioritetinių valstybės uždavinių, nuo kurio sprendimo nemažai priklauso jaunos valstybės savarankiškumas. Ypač aktualu tapo skleisti informaciją apie energijos taupymą, bei naujas technologijas. Visų pirma prireikė keisti patį žmonių požiūrį į energijos vartojimą. Siekiant paskatinti gyventojus bei kitus vartotojus taupyti energiją ir jos išteklius, VĮ Energetikos agentūra 1995 metais įkūrė Efektyvios energetikos centrą. Nuo pat Centro įkūrimo pradžios jo veiklą remia Danijos energetikos agentūra, Europos Komisijos PHARE programa, Energijos taupymo programos direkcija ir kitos organizacijos.
Fizikos referatas (6 pus.)


Elektrostatinai reiškiniai gamtoje
Įvadas. Elektrostatiniai reiškiniai gamtoje. Elektrostatinis laukas. Pašvaistė. Žaibas. Žaibų rūšys. Kamuolinis žaibas. Linijinis žaibas. Juostinis žaibas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.
Fizikos referatas (12 pus.)


Puslapiai  1 | 2 | 3 |