Referatai Kursiniai Diplominiai

Norvegija
Pagrindiniai duomenys apie šalį. Įvadas. Geografija. Klimatas. Augalija ir Gyvūnija. Gyventojai ir jų kultūra. Susisiekimas. Šalies ūkis. Eksportas. Administracinis suskirstymas. Istorija : Vikingų amžius 800 - 1070 m. Socialinės žinios apie Norvegiją. Norvegai - šiuolaikinė visuomenė. Demokratija. Žmonės pranokę kitus. Ant ledo ir bėgimo take.
Geografijos referatas (10 pus.)


Paleontologijos konspektai
Paleontologija siaurąja prasme - mokslas apie fosilijas. Mikropaleontologija - mikroskopinio dydžio fosilijų tyrimai. Molekulinė paleontologija - iškastinių organizmų cheminių junginių molekulių sudėties nustatymas. Paleozoologija, paleobotanika, paleoanatomija, paleofiziologija... Uolienos skirstomos į magmines (pvz., granitas, bazaltas; susiformuoja tiesiogiai iš magmos, šiai išsiveržiant iš mantijos; išsikristalizuoja), metamorfines (pakitusios tiek magminės, tiek nuosėdinės uolienos; veikiamos slėgio, temperatūros, kai uoliena ne visai išsilydo...
Geografijos konspektas (7 pus.)


Panevėžio apskrities kraštovaizdžio ir reljefo tyrimas
Įvadas. Panevėžio rajonas. Krekenavos regioninis parkas. Rokiškio rajonas. Sartų regioninis parkas. Biržų rajonas. Biržų regioninis parkas. Pasvalio rajonas. Kupiškio rajonas. Išvados. Šio darbo tikslas išnagrinėti Panevėžio apskrities reljefą ir kraštovaizdį. Atlikdama šį darbą gilinsiuosi į Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio ir Biržų rajonų reljefą, vandens telkinius, saugomas teritorijas, dirvožemius.
Geografijos tyrimas (17 pus.)


Pasaulio politinis žemėlapis
Pasaulio politinis žemėlapis. Kam priklauso Antarktida? Pasaulio politinio žemėlapio raida. Valstybių įvairovė. Pasaulio politinis žemėlapis yra populiariausias, plačiausiai visuomenei žinomas ir dažniausiai naudojamas geografijos žemėlapis. Pasaulio politiniame žemėlapyje daugelis iš mūsų nesunkiai randa savo šalį. Platesnė yra politinė geografinė pasaulio politinio žemėlapio samprata. Ji parodo, kad pasaulio politinis žemėlapis yra žmonijos politinės veiklos rezultatas. Tai reiškia, kad visi teritoriniai pasikeitimai pasaulyje tuojau pat parodomi pasaulio politiniame žemėlapyje.
Geografijos referatas (7 pus.)


Pasaulio transportas
Šiame referate aprašysiu pagrindines transporto rūšis, jų daromos žalos lygį bei būdus kaip stengiamasi tos žalos išvengti. Ko gero transportas su aplinkosauga yra kol kas labiausiai nesuderinami dalykai. Medžiagos gaminti transporto priemonėms, jų eksploatacines medžiagos yra išgaunamos iš gamtos tuo pačiu ją pažeidžiant, o atliekos išmetamos taipogi į aplinką jų tinkamai neperdirbant. Transporto atliekos ypač žaloja gamtą. Pirmiausia tai yra išmetimo dujos, tepalai bei pačios atgyvenusios transporto priemonės bei jų dalys kuriu dėl jų savybių negalima perdirbti.
Geografijos referatas (7 pus.)


Pasvalio kraštas
Turinys. Pasvalio rajono istorija. Geografinė padėtis, statistika. Pasvalio krašto lankytinos vietos. Literatūra. Pasvalys – viena seniausių Lietuvos gyvenviečių, istorijos šaltiniuose minima nuo XIII a. pabaigos. 1497 – 1498 m. čia buvo pastatyta pirmoji bažnyčia, įkurtas miestelis, nuo 1580 m. iki XIX a. vidurio priklausęs bažnyčiai. Pasvalys miesto teises gavo 1950 m. Herbas sukurtas dar vėliau.
Geografijos referatas (17 pus.)


Pašarininkystės kursinis darbas: šienainis
Įvadas. Šienainio reikšmė gyvulių šėrime. Pagrindiniai reikalavimai kokybiškam šienainiui gauti. Šienainio gamyba. Šienainio laikymas. Nauja šienainio gamybos technika. Pašaro cheminis konservavimas. Šienainio nauda, vertinimas ir apskaita. Pašarų energetinė vertė. Šienainio maistingumas. Paruošto šienainio vertinimas laboratoriniu metodu. Paruošto šienainio vertinimas jusliniu metodu. Šienainio apskaita. Pašaro šėrimo dienotvarkė. Žolės naudojamos šienainio gamyboje. Daugiametės žolės pašarui. Ankštinės (pupinės) pašarinės žolės. Varpinės (miglinės) pašarinės žolės. Daugiamečių žolių auginimas. 8-tos užduoties sprendimas. Priedas (nuotraukos). Užduotis 8: apskaičiuoti galvijų prieaugliui 25 vnt. tvartiniu laikotarpiu (X 3-V 6) šienainio kiekį ir žolių, iš kurių gaminamas šis pašaras, plotus, jei 1-nam prieaugliui per parą bus sušeriama 28 kg šienainio. Šienainis numatomas gaminti iš kultūrinių pievų žolės (60%), kurios derlingumas 190 cnt/ha, varpinių ankštinių daugiamečių žolių (25%), kurių derlingumas 200 cnt/ha ir liucernos (15%) - derlingumas 170 cnt/ha. Draudimo fondas 19%.
Geografijos kursinis darbas (29 pus.)


Pašarininkystės kursinis darbas: šienas
Įvadas. Šieno reikšmė gyvulių šėrime. Žolės naudojamos šieno gamyboje. Pagrindinės ankštinės žolės ir jų maistingumas. Pagrindinės varpinės žolės ir jų maistingumas. Žolių mišiniai. Šieno gamybos technologijos. Kas žinotina gaminant šieną. Šienapjūtės laikas. Šieno ruošimas. Šieno kokybės įvertinimas. Šieno juslinis vertinimas. Šieno laboratorinis kokybės įvertinimas. Šieno apskaita ir laikymas. Užduoties sprendimas. Išvados. Pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Gyvulininkystė- mokslas, tiriantis naminių gyvulių veisimą, šėrimą, laikymą ir priežiūrą, jų organizmo sandarą ir funkcijas, produkcijos gamybą ir kokybę. Gyvulininkystė- žemės ūkio šaka, apimanti naminių gyvulių (galvijų, kiaulių, arklių, avių, ožkų), paukščių, kailinių žvėrelių, bičių, žuvų auginimą ir naudojimą. Teikia maisto produktus (mėsą, pieną, riebalus, kiaušinius), žaliavas (vilnas, kailius, odą, šerius, kaulus, kraują), darbo jėgą, pramogas ir organines trąšas. Iš gyvulininkystės produktų ir atliekų gaminami pašarai (kraujamilčiai, kaulamilčiai, mėsos ir kaulų miltai, separuotas pienas, vaistiniai preparatai (gydomieji serumai, hormonų preparatai).
Geografijos kursinis darbas (22 pus.)


Pavojingi orų reiškiniai Lietuvoje
Lietuva yra vidutinio klimato zonoje, nutolusi nuo seisminės juostos ir kitų Žemės rutulio taškų, kuriuose gausu nelaimių, sukeltų pačios gamtos. Tačiau ir čia pasitaiko reiškinių, kurie skiriasi nuo daugiamečių orų stebėjimo rezultatų ir dažniausiai sukelia nelaimes. Taip atsitinka nedažnai, bet bent kelis kartus per metus ir Lietuvoje pasitaiko stichinių reiškinių. Dažniausiai tai nedidelės, vietinės reikšmės nelaimės. Nebūna nei labai didelių žemės drebėjimų, potvynių, labai stiprių vėjų. Bet pasitaiko kitokių nukrypimų nuo normų. Kartais žiemą pasitaiko labai žemų temperatūrų, iškrenta šlapdriba, susidaro plikledis, dėl kurio įvyksta daug eismo nelaimių keliuose, sutrinka elektros tiekimas gyventojams, ryšiai; žemė pasidengia stora sniego danga, kuri taip pat trikdo kelių eismą ir sukelia daug nelaimių.
Geografijos referatas (3 pus.)


Perta (Jordanija)
Trumpai apie Petrą. Atradėjas. Paslaptingos kapavietės.
Geografijos referatas (4 pus.)


Puslapiai:
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  8 | 9 | 10 | 11 |