Referatai Kursiniai Diplominiai

Pietų Amerika
Įvadas. Pietų Amerikos virtuvės istorija. Mėsa ir žuvis. Grūdinės kultūros. Kava. Pietų Amerikos šalių mitybos ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Geografijos referatas (10 pus.)


Pietų Azijos gamtinės sritys
Ištrauka iš darbo. Pietų Azijos gamtinė sritys yra įvairi. Joje yra ir žemumų ir plokščiakalnių ir kalnų. Daugiau sužinosite perskaitę šį referatą. Informaciją surinkau iš vadovėlio ir interneto. Mano tikslas supažindinti jus su Pietų Azijos gamtine sritimis. Sužinosite daugiau apie Dekano plokščiakalni, Indo ir Gango žemumas, apie Šerpus, ir apie Himalajus. Pietų Azija užima didžiulę teritoriją. Jai priklauso 5 žemyninės ir kelios salų valstybės. Didžiausia yra Indija. Pietų Aziją galima suskirstyti į 3 didelius kraštovaizdžius: 1. AUKŠTIKALNIŲ SRITIS. Ją sudaro Himalajų - raukšlinių kalnų grandinės. Čia yra aukščiausia Žemėje viršūnė - DŽOMOLUNGMA (8850m). 2. INDO IR GANGO ŽEMUMA. Ją sudaro derlingos sąnašos, kurias sunešė iš kalnų tekančios upės. Gangas - šventoji upė. 3. DEKANO PLOKŠČIAKALNIS.
Geografijos referatas (7 pus.)


Prancūzija
Trumpas skaidrių darbas apie Prancūziją, jos kultūrą, ekonomiką, geografinę padėtį. Prancūzijos Respublika, Prancūzija (pranc. France) – šalis Europos pietvakariuose, Europos Sąjungos bei NATO narė. Pietuose ribojasi su Ispanija, šiaurėje su Vokietija, Belgija, Liuksemburgu, Šveicarija, Monaku, Andora, o rytuose – su Italija. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas bei Viduržemio jūra. Dėl teritorijos formos patys prancūzai savo šalį kartais vadina šešiakampiu.
Geografijos pristatymas (24 pus.)


Prancūzija (2)
Prancūzijos pasas. Istorinė praeitis. Gamta. Klimatas. Vidaus vandenys. Ežerai. Augalija ir dirvožemiai. Gyvūnija. Gyventojai. Paryžiaus universitetas. Ūkis. Geografinė padėtis. Gamtiniai ištekliai. Žemės ūkis. Virtuvė. Parduotuvės. Transportas. Prnacūzijos šventės. Administracinis skirstymas. Žemyno regionai. Užjūrio departamentai. Prancūzijos himnas. Alizee. Informacija.
Geografijos referatas (23 pus.)


Religijų ir kultūrų geografija
Pasaulio religijos. Religijų atsiradimas ir paplitimas. Religijų architektūra. Kultūrų geografija. Europos kultūros sritis. Šiaurės Amerikos kultūros sritis. Lotynų Amerikos kultūros sritis. Islamo kultūros sritis. Indijos kultūros sritis. Rytų Azijos kultūros sritis. Juodosios Afrikos kultūros sritis. Australijos ir Ramiojo vandenyno kultūros sritis.
Geografijos referatas (10 pus.)


Rusija
OFICIALUS PAVADINIMAS. BENDROSIOS ŽINIOS. GEOGRAFINĖ PADĖTIS. PLOTAS. KLIMATAS. VIDAUS VANDENYS. GAMTINĖS ZONOS. GEOGRAFINIAI EKSTREMUMAI. DEMOGRAFIJOS ŽINIOS. MIESTAI. POLITINĖS ŽINIOS. VALSTYBINĖ KALBA. PINIGINIS VIENETAS. EKONOMIKOS RODIKLIAI. UŽSIENIO INVESTICIJOS. PRAMONĖ. ADMINISTRACINIS SUSKIRSTYMAS. NAFTOS PRAMONĖ. DUJŲ PRAMONĖ. METALURGIJA IR ENERGETIKA. MAŠINŲ PRAMONĖ. CHEMIJOS PRAMONĖ. MIŠKO PRAMONĖ. LENGVOJI PRAMONĖ. ŽEMĖS ŪKIS. BIRŽOS IR BANKAI. UŽSIENIO PREKYBA. SOCIALINĖS ŽINIOS. TERŠIMAS.
Geografijos referatas (13 pus.)


Septyni senojo pasaulio stebuklai
Įvadas. Artemidės šventykla Efese. Dzeuso statula Olimpijoje. Halikarnaso mauzoliejus. Rodoso kolosas. Aleksandrijos švyturys. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas - aprašyti graikijos meninkų sukurtus senovės pasaulio stebuklus. Darbo uždaviniai. Pristatyti Artemidės šventyklą Efeso mieste. Pristatyti Olompijos dzeuso statulą. Pristatyti Halikarnaso mauzoliejų. Pristatyti Rodoso kolosą. Pristatyti Aleksandrijos švyturį.
Geografijos referatas (10 pus.)


Švedija
Įžanga. Geografinės žinios. Demografinės žinios. Žemėlapiai. Istorinės ir Politinės žinios. Žymiausi Švedijos žmonės. Švedijos ekonomikos raida. Ryšiai su Lietuva. Literatūra. Ištrauka iš darbo. Švedija yra šiaurės pusrutulyje. 55 - 67 laipsnių platumoj ir 10 - 22 laipsniai rytų ilgumos. Ji iš rytų ribojasi su Suomija, Botnijos jūra, iš šiaurės ir šiaurės rytų su Norvegija, o iš pietryčių, pietų, pietvakarių skalauja Baltijos jūra. Švedijos jūrinės sienos ilgis apie 6700km. Švedijos Plotas - 410929km², iš jo iki 100m aukščio - 25, 100 - 200m - 17. Iš pietų į šiaurę driekiasi plokščia Skonės lyguma, Smolando aukštuma, raižyta ežeringa Svealando žemuma, Norlando plato, Skandinavijos kalnai. Pakrantėje yra daug salų, šcherų ir fiordų . Didžiausios salos: Gotlandas- “Baltijos perlas”- 3001km², Elandas -1344km², Orustas - 346km².
Geografijos referatas (18 pus.)


Turistinis maršrutas dzūkijos nacionaliniame parke, Ūlos upe
Ūla – kairysis Merkio intakas. Ūlos vanduo skaidrus ir tyras, ją gausiai maitina požeminiai vandenys, šaltiniai, šaltinėliai.Šia upe plaukti įdomu ir sudėtinga: srauni tėkmė, vingių ir kilpų gausumas, išvirtę medžiai, aukšti smėlėti skardžiai, kontinentinės kopos. Norintiems pamatyti visą Ūlos grožį žygį siūloma pradėti nuo Dubičių kaimo tilto...
Geografijos referatas (10 pus.)


Turizmo plėtra
Turizmu buvo vadinamos kelionės į Europos žemyną – lankomi miestai, patiriama naujų įspūdžių, plečiamos žinios apie kitus kraštus, grožimasi nuostabia gamta ir meno vertybėmis. Turizmo grūdas buvo pasėtas XIX a. Viduryje, kai jauni anglų aristokratai, apsilankę įvairiuose Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos bei Vokietijos kampeliuose, pamatę miestų muziejų, puikių poilsio vietų Viduržemio jūros pakrantėje, išpopuliarino juos Europoje. Pastaruoju metu šimtai milijonų žmonių susipažinti, pailsėti, mokytis bei kitais tikslais kasmet vyksta į svečias šalis, keliauja po savo kraštą. Turizmas tapo XX a. pabaigos “karštlige”, savotišku fenomenu.
Geografijos pristatymas (22 pus.)


Puslapiai:
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  9 | 10 | 11 |