Referatai Kursiniai Diplominiai

Informacinė visuomenė ir Lietuva
Įvadas. Informacinės visuomenės vertinimai. Dalyvaujamosios demokratijos teorija. Prielaidos dalyvaujamajai demokratijai atsirasti. Dalyvaujamosios demokratijos principai. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės esminiai bruožai. Kompiuteriai pasaulyje ir Lietuvoje. Informacinė kultūra. Išvados.
Informatikos referatas (6 pus.)


Informacinės sistemos
Pati savaime informacija nėra vertinga. Milžiniški jos kiekiai laisvai platinami visuomenės informavimo priemonių dėka, tačiau kaip dažnai dėl klaidingos, nepilnos ar pasenusios informacijos mes prarandame savo lėšas ir laiką. Ir tam, kad priimtumėme teisingus sprendimus, mums reikalingi pagalbininkai - tie, kas surinktų ir pateiktų mums reikalingą sistematizuotą ir savalaikę informaciją. Šiam tikslui gali būti skiriama konkreti pareigybė, žmonės ar visas įmonės skyrius; taip pat gali būti sukurta visa sistema, nustatanti, kaip visa tai atlikti.
Informatikos referatas (12 pus.)


INFORMACINĖS SISTEMOS DUOMENŲ BANKAS PROJEKTO RENGIMAS
INFORMACINĖS SISTEMOS “DUOMENŲ BANKAS” PROJEKTO RENGIMAS IR ĮGYVENDINIMAS. ĮVADAS. INFORMACINĖS SISTEMOS PASKIRTIS IR TIKSLAI. KOMPIUTERIZUOJAMO OBJEKTO APIBŪDINIMAS. LOPŠELIO – DARŽELIO “BERŽELIS” CHARAKTERISTIKA. INFORMACIJOS SRAUTAI. PROJEKTO VALDYMAS. INFORMACINEI SISTEMAI KELIAMI REIKALAVIMAI. SISTEMOS EFEKTYVUMAS IR EKONOMIŠKUMAS. INFORMACINĖS SISTEMOS „DUOMENŲ BANKAS” VEIKIMO PRINCIPAS
Informatikos kursinis darbas (16 pus.)


Informacinės sistemos: AB "Lietuvos geležinkeliai"
Įvadas. Naujų informacinių sistemų ateitis. Nuolat tobulinami ryšiai. Daugiau paslaugų keleiviams. Naujos informacinės technologijos ix tarptautiniame geležinkelių transporto koridoriuje. Narystė europos sąjungoje - naujos galimybės. Lietuvos ir europos sąjungos geležinkelių informacinių sistemų sąveikos problemos. Informacinių technologijų plėtra. Informacinių technologijų būklė. Numatomos modernizuoti ir diegti kompiuterinės informacinės sistemos. Duomenų perdavimo tinklo plėtra. Išvados. Literatūros sąrašas.
Informatikos referatas (22 pus.)


Informacinės technologijos
Informacinių technologijų dalykas ir jo ypatumai. Pagrindinės funkcijos. Informacija. Matavimo vienetai, kodavimo principai. Kompiuterių raidos apžvalga. Kompiuterių kartos. Kompiuterio struktūra. Asmeninių kompiuterių sisteminis blokas. Pagrindinė plokštės komponentai. Pagrindinis procesorius (CPU). Svarbiausi parametrai. Operatyvioji (RAM) ir pastovioji (ROM) atmintis. Paskirtis ir charakteristika. Informacijos įvedimas įrenginiai. Informacijos saugojimo įrenginiai. Diskiniai (HD) kaupikliai. Optiniai info. saugojimo diskai ir kaupikliai (DVD, CD-R, CD, CD-RW) parametrai, veikimo principai. Informacijos išvedimo įrenginiai. Spausdintuvų tipai, konstrukcijos ir veikimo principai. Monitoriai (CRT, LCD). Pagrindinės charakteristikos. Asmeninių kompiuterių sisteminė ir taikomoji programinė įranga. Operacinės sistemos Windows (95, 98, NT, 2000, XP). Jų savybės ir palyginimai. Taikomosios kompiuterinės programos ir jų taikymai (tekstų redaktoriai, elektroninės lentelės, duomenų bazių valdymo sistemos, leidybiniai ir grafiniai paketai, automatizuoto projektavimo paketai). Integruota programinė įranga ir jos privalumai. Paketas MS Office. Tekstų redaktoriai. Paskirtis ir pagrindinės funkcijos. Teksto įvedimo ir tvarkymo etapai - teksto įvedimas, redagavimas, klaidų taisymas, teksto formavimas, lentelės sukūrimas, grafiko įterpimas, dokumento peržiūrėjimas, išsaugojimas ir išspausdinimas. Dokumento simbolių ir pastraipų formavimas. Tekstinio dokumento stiliai ir jų taikymo dokumentų formavime principai. Makrokomandos. Panaudojimas ir sudarymas ruošiant sudėtingus dokumentus. Elektroninės lentelės (skaičiuoklės) ir jų paskirtis. Pagrindinės MS Excel sąvokos (ląstelė, ląstelė, eilutė, stulpelis, blokas, darbo knyga, formulės eilutė). Formavimas ir redagavimas (MS Excel). Pagrindiniai skaitmeninių duomenų vaizdavimo formatai. Formulių sudarymo ir redagavimo principai (MS Excel). Funkcijos, jų grupės ir panaudojimas skaičiavimuose (MS Excel). Diagramos. Paskirtis ir pagrindiniai elementai MS Excel. Duomenų bazės ir jų paskirtis. Duomenų bazių pagrindiniai struktūriniai elementai. Duomenų bazių valdymo sistemos (DBVS). Svarbiausios funkcijos ir kūrimo etapai. DBVS MS Access ir jos ypatumai. Pagrindiniai objektai. MS Access lentelės. Laukai ir jų tipai. Lentelių susiejimas ir redagavimas (MS Access). Duomenų bazių užklausos. Paieškos kriterijai. Formų sudarymas ir naudojimas duomenims įvesti bei redaguoti. Ataskaitos ir jų sudarymo režimai.
Informatikos špera/ paruoštukė (1 pus.)


Informacinės technologijos ir dizainas
Kompiuterinė grafika. Vaizdų saugojimas ir naudojimas kompiuteryje. Dažniausiai naudojami grafikos failų formatai. Kada naudoti JPEG, o kada GIF ? Vektorinė grafika. Rastrinė(taškinė) grafika. 3D kaip tai veikia? Web dizainas. Flash animacija. Spalvos. Logotipai. Logotipo kūrimas, paruošimas ir animacija. Grafinių objektų vaizdavimo ypatumai. Kompiuterinė grafika yra patrauklus ir galingas informacijos technologijų įrankis. Sunku rasti tokią sritį, kur grafinius duomenis apdoroti ir vaizduoti kompiuteriu būtų nenaudinga. Tai lemia ypač sparčią kompiuterinės grafikos techninės, programinės ir matematinės įrangos plėtrą. Dėl sparčios kompiuterių technologijų pažangos kompiuterinė grafika tapo praktiniu įrankiu.
Informatikos referatas (10 pus.)


Informacinių technologijų raida
Ištrauka iš darbo. Informacija (lot. Informatio - pranešimas) – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti ir įsiminti. Jutimo organai (regos, klausos, lytėjimo ir kiti) informaciją iš aplinkos perduoda į smegenis, o šios ją apdoroja ir kontroliuoja tolesnius mūsų veiksmus. Taip mes suvokiame aplinką, kurioje gyvename, įgyjame įgūdžių ir patirties. Netgi paprasčiausi vienaląsčiai gyvūnai geba justi aplinkos veiksnius (pavyzdžiui, šviesą, maistą) ir į juos reaguoti. Tobulesnės sandaros būtybės gali ne tik instinktyviai reaguoti į aplinką, bet ir apdoroti ar įsiminti informaciją. Štai paukščiai, pastebėję vanago šešėlį, tuojau sprunka į krūmus, voverės rudenį paslepia maistą ir žiemą, bado metu, jį atsikasa. Tai padeda išgyventi gamtoje. Kai kuriuos gyvūnus įmanoma išmokyti apdoroti ir dar sudėtingesnę informaciją: išdresiravus šunį jis gali lengvai atlikti įvairias komandas, beždžionės išmoksta naudotis įvairiais įrankiais ir t.t.
Informatikos referatas (6 pus.)


Informacinių technologijų samprata
Įvadas. Dėstymas. Asmeniniai kompiuteriai. Asmeniniai kompiuteriai dabar. Radijo imtuvas-adapteris. Pav. Radijo imtuvas-adapteris. Telefonai. Radijo ieška. Skeneriai. Modemai. Mp grotuvai. Skaitmeniai fotoaparatai. Skaitmeninės vaizdo kameros. Informacijos technologijų naujovės. Dalykinė rodyklė. Šiuo metu visuomenėje vykstantys informaciniai procesai įgyja vis didesnį mastą. Informacija tampa preke, turinčia savo kainą ir vertę. Plečiantis informacijos srautui, yra būtina jį apdoroti ir padaryti priimtiną vartotojui. Šio šimtmečio pabaigoje prasidėjusi informacinė revoliucija kardinaliai pakeitė visuomenės gyvenimą...
Informatikos referatas (15 pus.)


Informafikos laboratiniai darbai
12 laboratorinių darbų. SUSIPAŽINIMAS SU TURBO PASKALIO APLINKA. BENDRAS DIDŽIAUSIAS DALIKLIS. MAX - MIN. MASYVO ELEMENTŲ RIKIAVIMAS. MATRICA. CIKLINIS SUMAVIMAS. CIKLINĖ DAUGYBA. VĖLIAVĖLĖ. TEKSTO ŠIFRAVIMAS. TEKSTO DEŠIFRAVIMAS. PROGRAMA "MENIU". GRAFINIS MENIU.
Informatikos laboratorinis (7 pus.)


Informatika
Įvadas. Kompiuterinė sistema. Techninė ir programinė įranga. Techninė įranga. Programinė įranga. Operacinė sistema. Operacinės sistemos, skirtos asmeniniams kompiuteriams. Taikomoji programinė įranga. Tekstų apdorojimo programinė įranga. Elektroninės skaičiuoklės. Duomenų bazės. Grafinė programinė įranga. Pranešimų pateikimo programinė įranga. Internetas. Išvada. Literatūros sąrašas. Informatika - tai mokslo ir technikos sritis, nagrinėjanti informacijos kaupimo, saugojimo, perdavimo, apdorojimo ir pateikimo vartotojui metodus bei technines ir programines priemones.
Informatikos referatas (17 pus.)


Puslapiai:
   1 | 2 | 3 | 4 |  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |