Referatai Kursiniai Diplominiai

Abortas
Abortas. Savaiminis abortas. Dirbtinis abortas. Pasekmės gali būti ir fizinės ir psichologinės. ABORTŲ RŪŠYS.
Medicinos referatas (3 pus.)


AIDS
Kas yra ŽIV? AIDS požymiai. ŽIV IR AIDS EPIDEMIOLOGINĖ SITUACIJA.Siekiant išvengti ŽIV infekcijos plitimo svarbu: intraveninių narkotikų nevartojimas, saugus lytinis elgesys, kraujo donorų tikrinimas dėl ŽIV, apsaugos priemonių naudojimas kontaktuojant su krauju ar kitais organizmo skysčiais, nėščiųjų tikrinimas. Ankstyva ŽIV infekcijos laboratorinė diagnostika priskiriama prie antrinės prevencijos priemonių. ŽIV ligos gydymas padeda sumažinti mirtingumą nuo AIDS.
Medicinos referatas (12 pus.)


AIDS (2)
aids AIDS. Kaip viskas prasidėjo. Naujos ligos pėdsakais. Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sandaros schema. Pasirengimas kovai su AIDS. ŽIV - ilgai veikiantis virusas. ŽIV ir imuninė sistema. ŽIV perdavimo būdai. ŽIV perdavimas lytiniu būdu. ŽIV perdavimas per kraują. Motina ŽIV gali perduoti savo kūdikiui. Nepagrysti nuogąstavimai. AIDS - pasaulinė epidemija. Kodėl AIDS tebeplinta? Nežinojimas ir mitai. AIDS konferencijos ir paskutinės naujienos Lietuvoje. Žmogaus, jo gyvenimo ir sveikatos nuvertinimas.
Medicinos referatas (11 pus.)


AIDS era
Ištrauka iš darbo. Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) ir jo sukeliamos AIDS ligos epidemija prasidėjo XX a. paskutiniais dešimtmečiais. Nors pradžioje virusas plito tik tarp homoseksualių vyrų ir asocialių asmenų keliose išsivysčiusiose šalyse (pirmasis epidemijos etapas, kuomet dar trūko žinių apie infekciją ir daugelis užsikrėtusiųjų mirdavo per pirmuosius trejus metus, diagnozavus infekciją), netrukus paaiškėjo, kad virusas gali plisti įvairiais būdais: pagrindinis viruso perdavimo būdas tapo heteroseksualūs santykiai, užsikrėtusių vyrų ir moterų skaičius beveik susilygino (antrasis epidemijos etapas, kai diagnostikos galimybė gerokai išaugo, prasidėjo gydimas, užsikrėtusieji išgyvendavo 10 ir daugiau metų).
Medicinos referatas (2 pus.)


Alkoholio poveikis žmogui
Įvadas. Alkoholiai. Alkoholio kelias žmogaus organizmo viduje. Alkoholis kenkia vaisiaus vystymuisi. Girtumas. Požymiai, susiję su alkoholio koncentracija kraujyje. Žmonių skirstymas pagal alkoholio vartojimą. Ligos, kilę dėl nesaikingo alkoholio vartojimo. Alkoholizmas. Alkoholinė psichozė. Alkoholinis polineuritas. Alkoholio panaudojimas medicinoje. Nauji tyrimai apie alkoholio poveikį žmogaus organizmui. Naujas požiūris į alkoholį. Nauja hipotezė. Išvados. Ar nepavėluosime išgirsti blaivybės šalininkų balsą? Literatūros sąrašas. Šis darbas bando aprėpti dvi alkoholio vartojimo sukeltas problemas: psichologinę žmogaus degradaciją bei fizinius pokyčius, vykstančius organizme. Referate taip pat minimas teigiamas alkoholio poveikis žmogaus organizmui, alkoholio naudojimas medicinoje, kaip gydomosios priemonės. Nepaliekami nuošalyje ir kai kurie cheminiai procesai, vykstantys organizme. Juk alkoholiai organizmą veikia panašiai, kaip narkotinės medžiagos, tik jo sukelta sujaudinimo stadija ilgesnė. Tuo ir paaiškinamas alkoholio pamėgimas - alkoholizmas. Šiame darbe taip pat minimos kelios dažniau pasitaikančios ligos, sukeltos alkoholio vartojimo. Aprašyti šių ligų simptomai, jų gydymas.
Medicinos referatas (13 pus.)


alkoholizmas
Turinys. Įvadas. Visuomenės žinios apie alkoholizmą praeityje. Girtavimas. Girtaujančiųjų grupės. Socialinės alkoholio vartojimo pasekmės. Alkoholiniai gėrimai. Girtumas. Girtumo stadijos. Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu. Alkoholizmo stadijos. Pirma alkoholizmo stadija. Patologinis potraukis alkoholiui. Psichinė priklausomybė. Padidinta tolerancija alkoholiui. Situacinės kontrolės netekimas. Vėmimo reflekso išnykimas. Laikini užtemimai. Antra alkoholizmo stadija. Fizinė priklausomybė. Kompulsinis potraukis. Abstinencijos sindromas. Dipsomanija. Pseudogirtumas. Asmenybės pakitimai. Somatiniai pakitimai. Seksualinės problemos. Trečia alkoholizmo stadija. Tolerancija alkoholiui. Alkoholinė degradacija. Somatiniai pakitimai. Alkoholinės polineuropatijos. Alkoholinės psichozės. Alkoholizmo pasekmės sveikatai. Alkoholiniai kepenų pažeidimai. Alkoholinė kepenų steatozė. Ūminis alkoholinis hepatitas. Lėtinis alkoholinis hepatitas. Alkoholinė kepenų cirozė. Alkoholizmo pasekmės psichinei sveikatai. Alkoholinė psichozė. Baltoji karštinė. Alkoholinės klausos haliucinacijos. Alkoholinė paranoja (pavydo manija). Alkoholinė paranoja (persekiojimo manija). Korsakovskio psichozė. Gydymas,reabilitacija. Gydymo metodai. Gydymo ir reabilitacijos organizavimas. Reabilitacijos metodai. Kitų autorių darbai. Bulotaitės L.”Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevencija mokykloje”. Hardiman Michael “Žalingi įpročiai”. Rekomenduojama literatūra. Išvados. Literatūros sąrašas
Medicinos referatas (22 pus.)


Anatomija
Vidaus organai. Virškinimo sistema. Virškinimo liaukos. Kvėpavimo sistema. Šalinimo sistema. Lytiniai organai. Širdies ir kraujagyslių sistema. Nervų sistema. Analizatoriai (sensorinės sistemos). Klausos ir pusiausvyros organas. Uoslės organas. Judamojo aparato receptoriai.
Medicinos konspektas (45 pus.)


Anatomijos konspektas
Kaulas kaip organas, kaulų sandara ir klasifikacija. Kaulų vystymasis ir augimas. Skaidulinės ir kremzlinės jungtys. Sąnarių sandara ir klasifikacija. Kaukolės kaulų sandaros ypatybės. Kaukolės amžinės ypatybės. Raumenų sandaros anatominė schema. Raumenų klasifikacija ir biomechanika. Bendrieji tušciavidurių ir parenchiminių vidaus organų sandaros dėsningumai. Kvėpavimo takų struktūrinės ir funkcinės ypatybės. Virškinimo kanalo dalių (stemplės, skrandžio, plonosios ir storosios žarnų) sienos struktūrinės ir funkcinės ypatybės. Lytinių liaukų strukturinės, funkcinės ir amžinės ypatybės. Bendrosios belatakių liaukų sandaros ir funkcijos ypatybės. Arterijų sandara ir klasifik. Arteriol,prekapiliarai, kapiliarai,ju sandara ir rušis. Miokardas, jo sandara. Širdies endokrinine funkcija. Širdies raumuo. Nugaros smegenų baltosios medžiagos sandara. Nugaros smegenų segmentų apibūdinimas, ju sudėtines dalys, skeletotopija ir segmentinės inervacijos principai. Galvos smegenų kamienas (Truncus encephali). Galvos smegenu kamieno dangčio pilkosios medžiagos dariniai. Gumburinių sm. vidinės sandaros ypatumai ir ju nerviniai ryšiai. Smegenų kamieno dangčio baltosios medžiagos dariniai. Pogumburio sudėtines dalys, jo vidinės sandaros ypatumai ir nerviniai ryšiai. Pusrutulio apsiausto išorines sandaros elementai. Apsiausto žieves sandaros ir f-jos ypatumai. CNS arterinės kraujotakos ypatumai. Autonominės nervų sistemos sandara. Simpatinės nervų sistemos centrinė ir periferinė dalys. Organų ir audinių simpatinės inervacijos principai. Parasimpatinės nervų sistemos centrinė ir periferinė dalys. Organų ir audinių parasimpatinės inervacijos principai. Neurofunkcinių sistemų apibūdinimas ir ju rūšys. Aferentinių neurofunkciniuų sistemų sandaros bendrieji principai. AFNS sandaros principai. Somatosensorinės sistemos apibūdinimas. Jos strukturinės dalys ir laidai.
Medicinos konspektas (36 pus.)


Anestezija
Anestezija. Analgezija. Bendrinė anestezija. Bendrinę anesteziją galima sukelti, vartojant... Pagal medikamento patekimo kelią, bendroji anestezija skirstoma į... Neuroleptanalgezija. Disociacinė anestezija. Išskirtos 4 anestezijos stadijos... Anesteziologija. Reanimatologija. Intensyvi terapija. Kritinės būklės. Reanimacija. Anestezijos rūšys (schema).
Medicinos konspektas (3 pus.)


Anesteziologija
Anesteziologija iki eterio. Realiai anesteziologija pradėjo vystytis XIX a. antroje pusėje. Intraveninė anestezija. Miorelaksantai. Opiatai. Regioninė anestezija. Anesteziologija Lietuvoje. Narkozės teorijos. Inhaliacinių anestetikų veikimo mechanizmas. Unitarinė (Meyer-Overton ) teorija Dar vadinama lipidų teorija, kadangi grindžiama anestetikų tirpumu lipiduose. Veikimo mechanizmas (1). Baltyminė teorija. Veikimo mechanizmas (2). Sinaptinio perdavimo teorija. Veikimo mechanizmas (3). Anestezija Visiškas jutimų praradimas ir atsko į aplinkos dirgiklius nebuvimas. Analgezija. Bendrinė anestezija yra dirbtinai sukeltas grįžtamas CNS slopinimas. Jos dalys... Disociacinė anestezija. Būklė, kuriai būdinga sedacija, nejudrumas, amnezija ir išreikšta analgezija. Neuroleptanalgezija. Disociacinė anestezija.Vietinė anestezija. Infiltracinė anestezija. Regioninė anestezija. Periferinės nervų blokados. Rankos laidinė anestezija. Neurostimuliatoriai. Centrinė blokada. Spinalinė anestezija. Epidūrinė anestezija.
Medicinos referatas (35 pus.)


Puslapiai:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |