Referatai Kursiniai Diplominiai

Ortodontinių anomalijų etiologija
Etiologinių faktorių poveikio zonos. Genetinis faktorius arba paveldimumas. Genetiniai sindromai. Embrioninio vystymosi sutrikimai. Vaisiaus vystymosi anomalijos. dantų užuomazgų formavimosi sutrikimai. Ankstyvas pieninių dantų netekimas. Nenudilę pieniniai dantys. Neteisingos funkcijos ir parafunkcijos kaip ortodontinių anomalijų priežastis. Traumos. Bendriniai susirgimai. Augimo metu visas veido-žandikaulių kompleksas adaptuojasi prie jį veikiančių etiologinių faktorių. Adaptaciniai procesai gali paryškinti anomalijos klinikinį vaizdą arba jį maskuoti.
Medicinos konspektas (8 pus.)


Paauglių požiūris į sveikatos stiprinimo veiklą bendrojo lavinimo mokykloje
Paauglių požiūrio į sveikatos stiprinimo veiklą bendrojo lavinimo mokykloje tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Tyrimo rezultatų analizė ir interpretacija. Paauglių požiūris į mokyklą. Paauglių požiūris į sveikatos stiprinimo veiklą bendrojo lavinimo mokykloje. Sveikatą stiprinančios veiklos tendencijos bendrojo lavinimo mokykloje. Literatūra. Organizuojant sveikatos priežiūrą šiuolaikinėje mokykloje, būtina taikyti komandinį darbo principą ir pagalvoti dėl priemonių, skatinančių mokyklos bendruomenę (tėvus, mokytojus ir moksleivius) įsitraukti į sveikatinimo veiklą. Šioje veikloje turi būti taikomi nauji mokymo metodai, kurių tikslas – socialinių įgūdžių, atsparumo ugdymas.
Medicinos kursinis darbas (22 pus.)


Pacienčių, sergančių krūties vėžiu, slaugymo ypatumai
Įvadas. Mokslinės literatūros analizė. Krūties anatomija bei fiziologija. Moterų krūties vėžys. Krūties vėžio etiologiniai aspektai. Krūties vėžio patogenezė, simptomatika. Pagrindiniai krūties vėžio diagnostikos metodai. Psichologinė pacienčių reakcija į ligos diagnozę. Pacienčių, sergančių krūties vėžiu, slaugymo ypatumai. Slaugos elementai priešoperaciniame laikotarpyje. Pooperacinio laikotarpio slaugymo ypatumai. Slaugos ypatybės taikant spindulinį gydymą. Pacienčių slauga chemoterapijos metu. Pacienčių priežiūra hormonoterapijos metu. Literatūrinės dalies išvados. Tyrimo rezultatai, jų analizė ir interpretacija. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Tyrimo rezultatų išvados. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra. Priedai. Krūties vėžys - opi problema, kuri skaudžiai sukrečianti ir moterį, ir jos artimuosius, kuriems reikalinga pagalba prisitaikant prie šios situacijos.
Medicinos diplominis darbas (44 pus.)


Pacientų patyrusių veido traumas slaugos ypatumai
Įvadas. Teorinė dalis. Traumų klasifikacija. Minkštųjų audinių sužalojimai veido srityje. Veido srities terminės, cheminės ir elektros traumos. Veido traumų slaugymo ypatumai. Tiriamoji dalis. Tyrimo metodika. Tyrimo imtis. Tyrimo instrumentas. Tyrimo eiga. Tyrimo etikos principų užtikrinimas. Tyrimo rezultatai. Veido traumų slaugos ypatumai veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje. Slaugytojo profesinės kompetencijos veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje. Ligonio mityba veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje. Veido ir burnos priežiūra veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje. Tvarstymo priemonių panaudojimas veido ir žandikaulių chirurgijos skyriuje. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas: Išanalizuoti traumų ir traumatologijos teorinius aspektus, bei atlikti pacientų patyrusių veido traumas slaugos tyrimą. Darbo uždaviniai. Pateikti traumų ir traumatologijos sampratą. Apibrėžti veido traumų slaugos ypatumus. Atlikti pacientu patyrusiu veido traumas tyrimą.
Medicinos kursinis darbas (34 pus.)


Pagyvenusių žmonių mityba
Pagyvenusių žmonių mitybos problemos. Apklausos anketa analizė. Mityba ir pagyvenusių žmonių ligos. Energijos ir maistinių medžiagų poreikiai. Pagyvenusių žmonių mitybos principai. Apytikrė dietos sudėtis. Rekomenduojami maisto produktai (jei toleruoja). Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.
Medicinos tyrimas (9 pus.)


Pagrindinės sveikatos ugdymo kryptys miesto bendruomenėje
Santrumpos. Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Sveikatos ugdymas. Pirminis, antrinis ir tretinis sveikatos mokymas. Sveikatos mokymo metodai. Paskaita. Informaciniai leidiniai. Pokalbiai. Grupių darbas. Kompanija. Sveikatos mokymo nuoseklumas. Visuomenės sveikatos mokymas. Sveikatos žinių populiarinimas. Sveikatos mokymo principai. Sveikatos mokymo siekiniai. Sveikatos mokymo koncepcija. Septynios sveikatos mokymo reikšmės. Penki sveikatos mokymo požiūriai. Moraliniai sveikatos mokymo aspektai. Sveikatos mokytojo pavyzdys. Sveikatos ugdymas bendruomenėje. Bendruomenė. Darbo bendruomenėje organizavimo principai. Bendruomenės sveikatos ugdymas. Miesto bendruomenės charakteristikos. Populiacijos tankumas. Populiacijos įvairovė. Miesto socialinė sistema ir bendruomenės organizacijos. Miesto fizinė aplinka. Išvados. PSO duomenimis 50% sveikatą nulemia gyvensena, todėl sveikos gyvensenos principų propagavimas yra vienas svarbiausių siekinių. Ankstesnį sveikatos mokymo tikslą – išmokyti žmones apsisaugoti nuo ligų (sanitarinį švietimą) – šiandien keičia naujas požiūris – mokyti žmones sąmoningai rūpintis ir stiprinti savo sveikatą, aiškinti ne tik apie ligų ir rizikos veiksnių prevenciją, bet ir apie sveikatos stiprinimą. Sanitarinis švietimas buvo medicinos mokslo ir sveikatos apsaugos dalis. Sanitarinio švietimo darbuotojai skleidė tarp gyventojų asmens ir socialinės higienos supratimą, padedantį žmonėms išvengti ligų, padidinti darbingumą, pratęsti darbingą amžių. Tai buvo vienas iš gydomojo profilaktinio ir sanitarinio priešepideminio darbo metodų, privalomas visiems medicinos darbuotojams. Kad mokydami sveikatos pasiektume tikslą, šią veiklą turi remti valstybė. Šiandien, siekiant sumažinti valstybės išlaidas, skiriamas ligonių gydymui, būtina mokyti sveikatos, keisti žmonių įsitikinimus, nes sveikata – brangiausias turtas, formuoti nuostatas ir elgesį, skatinti sveikai gyventi.
Medicinos referatas (22 pus.)


Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligos
Įvadas.ps. Lietuvos lyganamoji analizė su Baltijos ir Šiaurės šalimimis pagal mirtingumo pasiskirstymo rodiklius nuo širdies ir kraujagyslių ligųps. Rizikos faktoriaips. Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligosps. Išvadosps. Priedaips. Literatūros sąrašas Ši problema aktuali ne tik tarp Lietuvos gyventojų, bet ir kitose šalyse. Norėdamos atskleisti šių ligų problemiškumą, mes pasinaudojome pasaulio sveikatos organizacijos pateikta internetine medžiaga bei medicinos vadovėliais. Pateikėme epidemiologinę situaciją Baltijos ir Šiaurės šalyse. Įsigilinome į rizikos faktorius, nes būtent jie įtakoja vienokią ar kitokią situaciją, pateikėme informaciją apie pagrindines kraujotakos sistemos ligas.
Medicinos referatas (17 pus.)


Peloterapija
Įvadas. Gydomieji purvai ir jų sandara. Kaip veikia gydomasis purvas. Indikacijos. Kontraindikacijos. Metodikos. Gydomojo purvo dozavimas. Su purvo procedūromis tą pačią dieną neskiriama. Tą pačią dieną drauge su purvo aplikacijomis galima skirti. Sapropelis - kosmetinis gydomasis purvas. Gydomieji purvai - tai gamtiniai organiniai-mineraliniai ir koloidiniai dariniai, turintys biologiškai aktyvių medžiagų ir gyvų mikroorganizmų. Biologinis poveikis priklauso nuo jų formavimosi sąlygų. Purvas gali būti dumblo (sulfidinis, sapropclinis), durpių, vulkaninis, hidroterminis ir karštųjų šaltinių.
Medicinos referatas (10 pus.)


Pieno, mėsos ir augalinės kilmės maisto produktų mineralinės sudėties savitumas
MINERALINĖS MEDŽIAGOS. Kalcio homeostazė. Fosforas. Magnis. Kalis. Natris. Chloras. Valgomoji druska, NaCl. Geležis. Varis. Kobaltas. Cinkas. Manganas. Selenas. Chromas. Jodas. Fluoras. Siera. Išvados. Literatūra.
Medicinos referatas (22 pus.)


Pirmoji pagalba
Mokėti suteikti pirmąją pagalbą apsinuodijus maistu, nudegus, nušalus, užspringus, apalpus, lūžus kaului. Mokėti dezinfekuoti ir sutvarstyti žaizdą, žinoti, kuo skiriasi veninis kraujavimas nuo arterinio; mokėti jį sustabdyti.
Medicinos konspektas (2 pus.)


Puslapiai:
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |  11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |