Referatai Kursiniai Diplominiai

Antoninas Dvoržakas
Antoninas Dvoržakas gimė 1841 metais rugsėjo 8 dieną Nelahozevos kaime, netoli Prahos, kur jis praleido didžiąją dalį savo gyvenimo. Jo tėvas buvo profesionalus muzikantas, grojo citra (kitara), tačiau be šios specialybės dar buvo ir mėsininkas, bei smuklininkas. Dvoržako tėvai anksti pastebėjo, kad jų sūnus yra gabus muzikai, taigi šešerių metų Dvoržakas įstojo į kaimo mokyklą, kur ir gavo pradinį muzikinį išsilavinimą.
Muzikos referatas (8 pus.)


Bacho ir hendelio vokalinės muzikos įpatumai
ĮVADAS. JOHANO SEBASTIANO BACHO VOKALINĖS MUZIKOS APŽVALGA. J.S. Bacho biografija ir kūrybinis palikimas. J.S. Bacho vokalinė-instrumentinė muzika. J.S. Bacho pasijos. J.S. Bacho mišios h-moll. J.S. Bacho choralai ir motetai. GEORGO FRYDRICHO HENDELIO VOKALINĖS MUZIKOS APŽVALGA. G.F. Hendelio biografija ir kūrybinis palikimas. G.F. Hendelio operos. G.F. Hendelio oratorijos. J.S.BACHO IR G.F.HENDELIO PANAŠUMAI IR SKIRTUMAI. IŠVADOS. LITERATŪRA. PRIEDAI. Darbo objektas J. S. Bacho, G.F. Hendelio vokalinės muzikos kūriniai. Darbo tikslas Atskleisti J.S. Bacho ir G.F. Hendelio vokalinių kūrinių vokalinius ypatumus ir surasti panašumus ir skirtumus jų vokalinėje muzikoje
Muzikos diplominis darbas (31 pus.)


Baroko kultūra ir muzika
Įvadas. Baroko kultūros bruožai. Pagrindinės baroko kultūros sritys. Architektūra. Dailė, tapyba. Literatūra. Teatras. Baroko muzika. Baroko muzikos žanrai. Baroko muzikos paplitimas europos šalyse. Išvados. Darbo tikslas - apžvelgti baroko kultūrą bei muziką. darbo uždaviniai. Apžvelgti baroko kultūros bruožus. Aptarti pagrindines baroko kultūros sritis. Architektūra. Dailė, tapyba. Literatūra. Teatras. Muzika.
Muzikos referatas (15 pus.)


Disko ir stepo šokiai
Disko istorija. Disko mada. Stepas. Disko muziko šokėjai turėjo būti laimingi, muzika buvo skirta žmonėms kad jie šoktu ir būtu smagu jiems, šokiuose ir visur kitur. Ritmas buvo hipnotizuojantis, kad net norisi į šokti ar bent jausti ritmą. Buvo sunku likti vietoje išgirdus gerą disko melodija. Nenuostabu, kad daugelis disko dainų tekstai yra apie šokius. Dainų tekstai dažniausiai yra laimingi ir apie šokius.
Muzikos referatas (3 pus.)


Džiazo istorija
Džiazo šaknys. Tradicinis džiazas. Modernusis džiazas. Free - "laisvasis" džiazas. Dabarties džiazas. Džiazas Lietuvoje. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Ištrauka iš darbo. Džiazo istorija jau siekia šimtmetį. Kaip ir visa JAV kultūra, jis nėra toks senas, kokia yra Europos muzika. Bet kaip ir itin intensyviai bei įvairiapusiškai besiplėtojantis JAV kultūrinis gyvenimas, džiazas dėl daugybės savo krypčių, srovių, stilių bei asmenybių nėra lengvai pažįstamas ir perprantamas. Dažnai net kyla klausimas, ar į džiazą panaši muzika tikrai yra džiazas, kiek joje džiazo, o gal tai jau nebe džiazas ir panašiai.
Muzikos referatas (7 pus.)


Džiuzepė Garibaldis
Garibaldžio jaunystė. Nuotykiai Šiaurės Amerikoje. Džiuzepės šeima. Grįžimas į Italiją. Pabėgimas. 1860 m. žygis. Mirtis. Džiuzepė Garibaldis gimė 1807m. ūkininko šeimoje Nizzos mieste (Italijoje). Garibalžio šeima gyveno prie jūros pakrantės todėl jam teko priprasti prie gyvenimo jūroje. 1832m. jis buvo pripažintas pirklių laivo kapitonu.
Muzikos namų darbas (11 pus.)


Džordžas Geršvinas
Ištrauka iš darbo. George Gershwin (g. 1898 m. rugsėjo 26 d. Niujorke, m. 1937 m. liepos 11 d. Beverli Hilse (CA) – amerikiečių kompozitorius, vienas žymiausių ir populiariausių XX a. muzikų.
Muzikos referatas (2 pus.)


Henris Perselis (Henry Purcell)
Ištrauka iš darbo. Žymiausias baroko epochos anglų kompozitorius buvo Henris Perselis. Gabus dvaro muzikanto sūnus, jis dar berniukas dainavo karališkojoje kapeloje. Jo mokytojai buvo žymiausi to meto anglų kompozitoriai Pelamas Hemfris ir Džonas Blou. H.Perselis greitai kilo muzikinės karjeros laiptais: jau 1675 m. buvo išspausdintos pirmosios jo dainos, 1677 m. jis tapo karaliaus kamerinės muzikos kūrėju, 1679 m. - Vestministerio abatijos (valdovų karūnavimo bažnyčios) vargonininku, 1682 m. - karališkosios kapelos vargonininku ir dainininku, nuo 1683 m. iki mirties buvo atsakingas už kapelos instrumentų būklę.
Muzikos referatas (2 pus.)


Indų klasikinės muzikos ištakos ir raidos bruožai
Indija. Archeologijos duomenys. Vedų himnai. Klasikinis laikotarpis. Gāndharvų muzika. Viduramžiai (islamiškasis laikotarpis) ir modernieji laikai. Hindusthānī, Šiaurės Indijos klasikinė muzika. Karnātaka, Pietų Indijos klasikinė muzika. XX amžius iki nepriklausomybės ir po jos. Žymiausi nūdienos indų klasikinės muzikos atlikėjai. Indų muzika ir džiazas. Indų klasikinė muzika Lietuvoje. Muzikos teorija. Kompozicijos struktūra. Muzikos instrumentai. LITERATŪRA.
Muzikos kursinis darbas (19 pus.)


Klasicizmo muzika
Klasicizmo muzika. J.HAYDANAS. V.A. Mocartas. L. van Bethovenas. IŠVADOS. LITERATŪRA. Klasicizmu muzikoje vadinamas laikotarpis, apimantis XIII -antrąją pusę ir XIX a. pradžią. Šis pavyzdinis meno stilius, kurio ištakos susiformavo jau septynioliktame amžiuje Prancūzijoje reiškėsi visose meno srityse. Ir literatūroje ir architektūroje, tapyboje, teatre, o nuo amžiaus antrosios pusės ir muzikoje. Klasicizmas dažnai vadinamas šviečiamuoju, o pats šimtmetis –švietimo epocha.
Muzikos referatas (13 pus.)


Puslapiai:
 1 | 2 | 3 | 4 |