Referatai Kursiniai Diplominiai

Airija
Įvadas. Geografinė padėtis. Istorinė praeitis. Svarbiausi įvykiai chronologine tvarka. Šalies pavadinimo istorija. Nacionalinė vėliava. Himnas. Religijos. Socialinė padėtis. Įdarbinimo agentūros Airijoje. Politinė padėtis. Demografinė padėtis. Administracinis susiskirstymas. Kalbos. Švietimas. Airijos vidurinės mokyklos. Pradinė mokykla. Vidurinė mokykla. Elitinė bendrabutinė mokykla (IREBS). Elitinė dieninė mokykla (IREPS). Standartinė dieninė mokykla (IREDS). Airijos vidurinių mokyklų programų kaina ir trukmė. Elitinė dieninė mokykla (IREPS). Standartinė dieninė mokykla (IREDS). Elitinė bendrabutinė mokykla (IREBS). Studijos. Apie Open University. Žiniasklaida. Mokslas, universitetai. Ekonominė politika. Kelias į klestėjimą - per krizes ir pakilimus. Stabili aplinka - masalas investicijoms. Žemės ūkyje - akcentas naujovėms. Nauji plėtros plano akcentai. Airijos požiūris į Europos Sąjungą (ES). Trumpai apie Airijos narystės Europos Sąjungoje (ES) poveikį. Lietuvos ryšiai. Diplomatinis atstovavimas. Vizitai (chronologine tvarka). Dvišalės sutartys. Dvišaliai ekonominiai santykiai. Airijos investicijos Lietuvos Respublikoje (LR). Kultūra. Literatūra. Muzika ir šokiai. Kinas. Tautosaka. Virtuvė. Turizmas ir pramogos. Kelionė į Airiją arba jaunimo pomėgiai. Sakoma, kad kartą aplankyta Airija yra sunkiai pamirštama ir iš tiesų šis meilikavimas yra pagrįstas. Airiškas kraštovaizdis turi mitinį rezonansą dėl beveik juntamos istorijos, kuri pasakoja Airiją esant elfų, fėjų ir mažučių žmogučių namais. Žinoma, oras ne visuomet gali nudžiuginti, bet drėgmė užtikrina net penkiasdešimt žalios spalvos atspalvių, kurie kompensuoja šį klimato trūkumą. Kaip tik todėl Arija yra vadinama Smaragdo šalimi.
Turizmo rašinys (31 pus.)


Ekoturizmas
Įvadas. Ekoturizmas. Turizmo plėtros iki metų strategija. Organizacinės prielaidos. Turizmo ištekliai bei paslaugos. Gamtiniai - rekreaciniai turizmo ištekliai. Išvados. Sąvoka "ekoturizmas" Lietuvoje atitinka sąvoką "pažintinis turizmas", kuri savo esme yra žymiai platesnė. T.y. ekoturizmas (beje, nelietuviškas terminas) yra sudėtinė pažintinio turizmo dalis. Lietuvos valstybiniuose parkuose skatinama veikla, sudaranti sąlygas ne tik vertybėms išsaugoti, bet ir sąlygoms poilsiui sudaryti, žinoma nustatytose vietose, etnokultūros tradicijoms skleisti ir kt. O kaimo turizmo sodybas leidžiama įrengti net ir valstybinių parkų draustiniuose.
Turizmo referatas (9 pus.)


Gyventojų pajamų augimo tempo įtaka turizmo paslaugų paklausai
Įvadas. Gyventojų pajamos ir jų šaltiniai. Darbo užmokestis, kaip pagrindinis pajamų šaltinis. Transferiniai išmokėjimai. Gyventojų pajamų ir turizmo dinamika. Lietuvos turizmo infrastruktūra. Turizmas kaip santykinai savarankiška sistema. Ekonominės aplinkos veiksnių įtaka turizmo paslaugų vartojimui. Išvados. Naudota literatūra. Priedai
Turizmo kursinis darbas (30 pus.)


Internetinių sprendimų taikymo galimybės turizmo srityje
Įvadas. Turizmo agentūros „WEST EXPRESS“ internetinis puslapis. Turizmo agentūros „ American Travel Abroad“ internetinis puslapis. Internetinių puslapių panašumai ir skirtumai. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Ištrauka iš darbo. Darbo aktualumas. Šiuo metu pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje didėjanti inovacijų ir naujų technologijų reikšmė skatina pokyčius tradicinio verslo srityje. Sparčiai plėtojantis interneto ir informacinėms technologijoms, įmonės tradicinį verslą vienokiu ar kitokiu mastu transformuoja į elektroninį. Derinant internetinius ir tradicinius veiklos būdus, didėja įmonių vykdomos veiklos pelningumas, efektyviau tenkinami vartotojų poreikiai. Turizmo paslaugų sitemoje taip pat pereinama, prie paslaugų teikimo internetu. Klientai, norintys keliauti, internete prisijungę prie virtualios agentūros, parengia savo pageidaujamos kelionės planą ir gauna alternatyvius variantus. Turizmo agentūrų internetinėse svetainėse klientai gali ne tik gauti išsamią informaciją apie kelionės organizavimą, bet ir savarankiškai ar per agentūrą atlikti lėktuvo, autobuso bilietų, transporto priemonių, viešbučių rezervavimą. Internetu turizmo ir kelionių agentūros konsultuoja klientus, pateikia specialius pasiūlymus, naujienas, kelionių charakteristikas.
Turizmo kursinis darbas (22 pus.)


Ispanijos karalystė, kaip turizmo objektas
BENDROJI GEOGRAFINĖ APŽVALGA. Žemėlapis. TURIZMO INDUSTRIJOS IŠVYSTYMO LAIPSNIS. SVARBIAUSI ISPANIJOS TURIZMO IŠTEKLIAI. Šiaurės Ispanija. Rytų Ispanija. Centrinė Ispanija. Pietų Ispanija. Ispanijos salos. NAUDINGI PATARIMAI TURISTUI IŠ LIETUVOS. LITERATŪRA IR ŠALTINIAI. Geografija bei geografinė padėtis: tai valstybė Europos pietvakariuose, užimanti 5/6 Pirėnų pusiasalio.Užimamos teritorijos plotas – 504 782 kv. km. Pakrantės ilgis – 4964 km). Šiaurės rytuose ši šalis Pirėnų kalnagūbriais ribojasi su Prancūzija ir Andora, pietuose – su Gibraltaru, o vakaruose – su Portugalija. Šiaurėje ir pietuose Ispaniją skalauja Atlanto vandenynas, o pietryčiuose – Viduržemio jūra, kurios pakrantė driekiasi 3200 km. Atlanto krantai mažiau raižyti negu pietiniai. Didžiausios įlankos: Biskajos, Kadžio, Valensijos, Kartagenos. Ispanijai priklauso daug salų ir salynų: 13 Kanarų salų (Atlanto vandenyne), Balaerų, Chafarinas, Veles de la Gomera, Alusemų, Alborano, Kolumbretų (Viduržemio jūroje). Valstybei priklauso anklavai Maroke (Seuta ir Melija) bei eksklavas Prancūzijoje (Pirėnų kalnuose). Iš vakarų į rytus Ispanija nutįsusi apie 1000 km, o iš šiaurės į pietus – maždaug 840 km. Gibraltaro sąsiauris skiria nuo Afrikos (siauriausioje vietoje atstumas – 14 km). Daugiau kaip pusė šalies paviršiaus iškilusi virš 600 m, o penktadalis – virš kilometro. Dešimtadalį paviršiaus užima žemumos. Dalis kalnų priskiriami Centrinių Kordiljeros kalnų grandinei. Šiaurėje išskiriami Kantabrijos, Iberijos ir Pirėnų kalnai, pietuose – Siera Nevada, Siera Morena ir Betijos Kordiljera. Aukšti Pirėnų kalnai tęsiasi Prancūzijos pasieniu; aukščiausia viršukalnė – Anetas (3405 m). Pietuose stūkstantys Andalūzijos kalnai labai primena Alpes. Aukščiausia žemyninė viršukalnė Mulasenas (3478m) yra Siera Nevados kalnagūbryje.
Turizmo referatas (18 pus.)


Italijos virtuvė
Itališkos virtuvės ypatumai. Italijos regionų bei juose esančių miestų virtuvė. Trys Italijos džiaugsmai. Svarbiausias italų kulinarijos principas - vientisumas, ingridientų suderinamumas, tarpusavio ryšys (pvz.: sūrus dera su sūriu) ir daugmaž tokia pati spalvinė gama. Pagindinė koncepcija - "neturtingo" maisto pagardinimas tam tikrais produktais, kurie praturtina patiekalą. Seniausia žinoma valgių gaminimo knyga Apicius de re Coquinaria buvo parašyta senovės Romos imperijoje.
Turizmo pristatymas (19 pus.)


Kaimo turizmas ir rekreacija
Įvadas. Kaimo turizmas ir jo rūšys. Kaimo turizmas - verslo paslauga. Turizmas kaip ekonominė ūkio šaka. Kaimo sodybų, skirtų poilsiui, privalumai ir trūkumai. Kaimo turizmo apgyvendinimo ypatumai. Pagrindiniai kaimo turizmo apgyvendinimo įstaigų tipai. Maitinimas kaimo sodyboje. Kaimo turizmo plėtra. Kaimo turizmo raida Lietuvoje. Kaimo turizmas Lietuvoje dabar. Kaimo turizmo plėtros nauda. Kaimo plėtros politika Europos Sąjungoje. Išvados. Literatūra.
Turizmo referatas (17 pus.)


Kaimo turizmo organizavimas Klaipėdos rajone
ĮVADAS. KLAIPĖDOS RAJONE VEIKIANČIOS KAIMO SODYBOS. KLAIPĖDOS RAJONO KAIMO TURIZMO SODYBŲ ŠEIMININKŲ APKLAUSA. POTENCIALIŲ KAIMO TURIZMO SODYBOS ŠEIMININKŲ APKLAUSA. IŠVADOS. PRIEDAI. LITERATŪROS SĄRAŠAS. Šiuo metu Lietuvoje sparčiai auga kaimo turizmo sodybų poreikis. Vis daugiau ne tik užsienio, bet ir vietos žmonių pageidauja poilsio kaime. Susidomėjimas auga neįprasto interjero, įvairias paslaugas siūlančiomis sodybomis. Darbe bus pristatomos Klaipėdos rajone veikiančios kaimo turizmo sodybos, jų šeimininkų bei darbuotojų anketavimo rezultatai. Atliktas tyrimas leis įvertinti esamą Klaipėdos rajono kaimo sodybų padėtį, darbo organizavimo lygį bei pateikti siūlymus kaimo turizmo veiklos optimizavimui.
Turizmo referatas (12 pus.)


Kaimo turizmo organizavimo prielaidos ir būklė Lietuvoje
ĮVADAS. KAIMO SĄVOKA. KAIMO KAIP IŠTEKLIAUS, NAUDOJIMAS. KAIMO TURIZMO PLĖTOJIMO TIKSLAI IR BŪDAI, KAIP TAI PADARYTI KUO PATRAUKLIAU. KAIMO TURIZMO ORGANIZAVIMO VERTINIMO ASPEKTAI. KOKYBĖS ŽENKLAS. KAIMO TURIZMO ĮTAKA KAIMO VIETOVĖMS. SOCIALINĖ ĮTAKA. EKONOMINĖ ĮTAKA. FIZINĖ ĮTAKA. APGYVENDINIMAS. SODYBINIO SKLYPO PARENGIMAS KAIMO TURIZMO VERSLUI ORGANIZUOTI. KAIMO TURIZMO POLITIKA. KAIMO PLĖTROS POLITIKA EUROPOS SĄJUNGOJE. LIETUVOS VALSTYBĖS VYKDOMA POLITIKA KAIMO TURIZMO SRITYJE. EUROPOS SĄJUNGOS TEIKIAMOS PARAMOS KAIMO TURIZMUI. II TYRIMO REZULTATAI. IŠVADOS. LITERATŪRA. Tyrimo problema. Kaimo turizmo vystymas yra viena iš sudėtingiausių ne tik kiekvienos savivaldos, bet ir visos valstybės politikos sričių. Ši verslo šaka turėtų vystytis sparčiausiai, lyginant su kitomis turizmo rūšimis. Tačiau dėl šios verslo šakos naujumo, verslininkų nepakankamo pasiruošimo bei nesugebėjimo suteikti aukštos kokybės paslaugų, kaimo turizmo šaka Lietuvoje nėra pilnai išvystyta, t.y. trūksta verslumo, visuomenės informavimo, paslaugų įvairovės skirtingais metų laikais.
Turizmo kursinis darbas (31 pus.)


Kaimo turizmo sodybos UAB „Rojus“ verslo planas
UAB „Rojus“ verslo plano santrauka. UAB „Rojus“ charakteristika. Įmonės paslaugų analizė. Patalpų aprašymas. Vietos aprašymas. UAB „Rojus“ idėja ir tikslai. Verslo idėja. Verslo tikslas. UAB „Rojus“ marketingo aplinka. UAB „Rojus“ makroaplinka. Ekonominė aplinka. Politinė aplinka. Gamtinė aplinka. Kultūrinė – socialinė aplinka. UAB „Rojus“ mikroaplinka. Tiekėjai. Vartotojai. Konkurentai. UAB „Rojus“ ssgg analizė. UAB „Rojus“ rinkos apžvalga. Kainų politika. Reklama ir rėmimas. UAB „Rojus“ valdymas. UAB „ Rojus“ organizacinė struktūra. UAB „Rojus“ rizikos veiksniai. Galimos problemos ir kliūtys. Alternatyvi veikla. UAB „Rojus“ finansavimas. Paskolos aptarnavimas. UAB „Rojus“ pelno prognozavimas. UAB „Rojus“ pinigų srautų prognozė. UAB „Rojus“ balansas. UAB „Rojus“ vertinimas ir jautrumo analizė.
Turizmo kursinis darbas (33 pus.)


Puslapiai:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |