Referatai Kursiniai Diplominiai

Aforizmai
Žymių žmonių aforizmai, daugiausia apie meilę. Balzakas H.; Čechovas A.; Dikensas Č.; Egziuperi (A. de Sent); Heidegeris M.; Hemingvėjus E.; Hugo V.; Larošfuko De F.; Moljeras; Montenis; Napaleonas; Oželytė N.; Rydas T.M.; Ruso Ž.Ž.; Safizas M.G.; Seneka; Sirvydas; Skujinis Z.; Strijkovskis M.; Šeinius I.; Šekspyras V.; Vašingtonas Dž.; Volteras; Getė J. V.
Užsienio literatūros konspektas (1 pus.)


Anglų, prancūzų, vokiečių romantizmas
Romantizmo atsiradimo aplinkybės ir prielaidos. ERNESTAS AMADĖJUS TEODORAS HOFMANAS. Katino Murklio pažiūros į gyvenimą. ŠARLIS BODLERAS. Vakaro harmonija. EDGARAS ALANAS PO. Raudonosios mirties kaukė. Romantizmo atsiradimo aplinkybės ir prielaidos. Romantizmas formavosi jau XVIII amžiaus antroje pusėje, kai stiprėjo nepasitenkinimas racionalizmu, švietėjiška, didaktine literatūra, klasicizmo estetikos normomis. Pamažu imta nebesilaikyti kūrybos taisyklių, būti originaliems, paklusti nebent kūrybiniam įkvėpimui. Artimas romantizmui buvo „Audros ir veržimosi“ sąjūdis Vokietijoje. Audrininkai, siekę originalumo ir gyvenime, ir literatūroje, jau maištavo prieš kūrybos taisykles: žanrų normos nebeatrodė svarbios, estetinę vertę įgijo poeto laisvė, originalumas, nes tikros kūrybos neįmanoma išmokti – tai, kas dieviška, yra įkvėpta.
Užsienio literatūros referatas (8 pus.)


Antuanas de Sent-Egziuperi. "Mažasis princas"
Ištrauka iš darbo. Antuanas de Sent-Egziuperi užima ypatingą vietą XX a. literatūroje. Jo gyvenimas ir kūryba yra glaudžiai susiję. Kaip lakūnas ir rašytojas, jis labai savitai supranta mūsų dienų pasaulį. Jo kūryba - tai filosofinis ir kartu be galo intymus, nuoširdus pokalbis su skaitytoju apie opiausias žmogaus dvasinių vertybių ir buities problemas. Kūrinyje „Mažasis princas“ didžiausias dėmesys skiriamas žmonių tarpusavio santykiams. Aplinka, peizažai, tik padeda juos išryškinti.
Užsienio literatūros rašinys (3 pus.)


Charles Handy: Blusa ir dramblys
Drambliais jis pavadino dideles bendroves- tuos stulpus, ant kurių laikosi dirbantieji. O blusos- tai nepriklausomi darbuotojai, kurie turi nedideles įmones, ar dirba savarankiškai. Knygos autorius klausia : į ką bus panašus darbo pasaulis elektronikos epochoje su naujuoju blusų ir dramblių mišiniu, tai, namo nuomone, blusų bus daug daugiau, o dramblių- mažiau, bet didesnių. Kaip visuomenė prisitaikys prie virtualesnio pasaulio, kai internetas naikina pasaulio sienas?
Užsienio literatūros analizė (3 pus.)


Charles Pierre Baudelaire „Kraujo fontanas“. Interpretacija
Paryžiuje, kuris po didžiosios Prancūzijos revoliucijos tapo naujo meninio judėjimo sostine, 1821m. gimė Charles Pierre Baudelaire‘as, vienas ryškiausiu prancūzų poetų – romantikų. To meto poezijoje ir prozoje romantizmas laužė įprastus, rašytojams pabodusius klasicizmo kanonus, kurie varžė kūrybinę laisve pirmenybę teikdami griežtoms formoms. Romantinėje literatūroje į pirmą planą buvo iškelta turinio svarba, nevaržomas, spontaniškas emocionalumas ir laki vaizduotė.
Užsienio literatūros interpretacija (7 pus.)


Charleso Baudelaireo ir Alfonso Nykos-Niliūno kūryba: lyginimasis aspektas
Įvadas. Komparatyvistikos kryptis vieno literatūrinio dialogo požiūriu. Charles`o Baudelaire`o ir Alfonso Nykos-Niliūno dialogas: dienoraščiai ir poezija. Dialogas su Charles`u Baudelaire`u Alfonso Nykos-Niliūno dienoraščiuose. Autoriteto recepcija. Bodleriška būsenos, svarbiausių įvykių ir poetinės prozos raiška. Eldorado paieškos: erdvės ir būsenos kaita, pasaulio ir gyvenimo patirtys. Kiteros sala - utopija ar prakeiksmas. Splino būsena Alfonso Nykos-Niliūno ir Charles`o Baudelaire`o poetinėje erdvėje. Išvados.
Užsienio literatūros diplominis darbas (44 pus.)


Dantė Aligjeris. "Dieviškoji komedija"
Apie autorių. Apie kūrinį. Pragaras. Pragarą sudaro. Kūriniui būdingi bruožai. Kūrinio prasmės. Dantės vaizduojamas žmogus. Dantės kūryba yra laikoma parėjimu iš viduramžių į renesansą. Jo asmenybė artimesnė naujųjų laikų sampratai. Kaip viduramžių epochos kūrėjas Dantė ištikimas viduramžių pasaulėvaizdžiui, gerbiantis krikščioniškąsias doktrinas. Kaip renesanso žmogus jis gilinasi į žmogaus sielą, suvokdamas tam tikrų suvaržymų beprasmybę, bei kūryboje pasirenka temas, kuriose “siekiama sielos išlaisvinimo”.
Užsienio literatūros konspektas (3 pus.)


Dantė Aligjeris. "Dieviškoji komedija" (2)
Pragaras. Skaistykla. Dangus. Kūrinio apibūdinimas. Dramiškumas ir realizmas. Idilė ir alegorija. Procesijos alegorija. Fantazija, harmonija, entuziazmas. Alegorijos ir simboliai. Moralinė prasmė.
Užsienio literatūros konspektas (6 pus.)


Desmond Morris esė “Plikoji žmogbeždžionė”
Nusipirkus knygą “Plikoji žmogbeždžionė” pagalvojau, kad dar keistesnio pavadinimo negalėjo sugalvot šios knygos autorius Desmondas Morrisas (Desmond Morris). Net nesupratau apie ką ji gali būti, bet pradėjus skaityti, nuo pat pirmų šios knygos sakinių, supratau. Ši knyga tikrai įdomi, nors ir nelengvai skaitoma, labai mokslišai kai kurie žmogbeždžionės evoliucijos arba žmogaus gyvenimo įvykiai aprašyti. “Plikoji žmogbeždžionė” knygą parašė zoologas Desmondas Morrisas, gimė 1925 metais Didžiojoje Britanijoje.
Užsienio literatūros analizė (6 pus.)


Džordžas Baironas
Jaunystės metai ir ankstyvoji kūryba. Bairono politinė veikla. "Aš trokštu gero." Paskutinieji Bairono gyvenimo ir kūrybos metai. Ištrauka iš darbo. Baironas — įžymiausias XIX a. pradžios anglų poetas, revoliucinio romantizmo atstovas. Jis buvo pradininkas ištisos to laikotarpio literatūros krypties, vadinamosios „pasaulio sielvarto" poezijos. Baironas kūrė pirmajame XIX a. ketvirtyje, kai Anglijoje paaštrėjo klasiniai prieštaravimai, padažnėjo masiniai darbininkų bruzdėjimai, žinomi luditų sąjūdžio vardu. Jo kūryba buvo susijusi su nacionalinio išsivadavimo sąjūdžiais Vakarų Europoje.
Užsienio literatūros referatas (10 pus.)


Puslapiai:
 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |