Referatai Kursiniai Diplominiai

Visuotinė literatūra
M.Metrelinkas "Nekviestoji viešnia". Senolio portretas. O. Vaildas "Doriano Grėjaus portretas". Klabantysis ir veikiantysis herojus: Henrio filosofija ir Doriano veikla. G. Floberas "Ponia Bovari". Romantizmo ir realizmo sandūra romane "Ponia Bovari". V. Hugo "Paryžiaus katedra". Esmeraldos portretas. Dž. Baironas "Kainas". Kainas ir Liuciferis. E. T. A. Hofmanas "Mažasis Cachesas, pasivadinęs Cinoberiu". Cacheso paveikslas. T.Manas "Tonio Kregeris". Moterų paveikslai. Lizavetos Ivanovos portretas. Dž. Džoisas "Mirusieji". Muzika - veiksmo vystymo elementas. Gretos paveikslas. F. Kafka "Metamorfozės". Muzikos samprata ir jos vaidmuo. A. Camiu "Svetimas" ir "Sizifo mitas". Absurdo teorija ir praktika: "Sizifo mitas" ir "Svetimas".
Užsienio literatūros konspektas (5 pus.)


Z. Froidas "Kasdieninio gyvenimo psichopatologija". Recenzija
Ištrauka iš darbo. Zigmundas Froidas – austrų neuropatologas, psichiatras, psichologas. Remdamasis klinikiniais stebėjimais, jis sukūrė savitą psichologijos kryptį – psichoanalizę, kuri sulaukė nepaprasto populiarumo bet kartu ir griežtos kritikos. Pagrindinė šios teorijos mintis buvo ta, kad žmogaus elgesį lemia pasąmonė, kurios žmogus negali kontroliuoti ir dažnai net nesuvokia jos turinio. Pasąmonė – pati reikšmingiausia dalis, primenanti neribotos apimties saugyklą, į kurią patenka visa, kada nors gauta informacija, į kurią išstumiami visi nemalonūs prisiminimai, kuriuos žmogus manąs užmiršęs.
Užsienio literatūros rašinys (3 pus.)


Žano Batisto Grenujo paveikslas
Todėl romanas "Kvepalai" - tai nesveikų aistrų patenkinimo drama. Pagrindinis veikėjas - Žanas Batistas Grenujis turėjo vienintelį tikslą - "jo genialumas ir vienintelė ambicija tenkinosi sritimi, nepaliekančia istorijoje jokio ženklo, - trumpalaike kvapų karalija.". Gimė jis "labiausiai dvokiančioje visos karalystės vietoje" ir buvo tikrai stiprus ir pasiruošęs kovoti už savo būtį, nes prieš tai jo motinai "visi kūdikiai gimė negyvi arba leisgyviai".
Užsienio literatūros referatas (11 pus.)


Puslapiai:
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  6 |